Válasszon nyelvet

Válasszon nyelvet


Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Hegedűs Zsolt felforgatja az egészségügyet – az ellenállók kapják a kulcspozíciókat

„Az egészségügyben nem pusztán kormányváltást, hanem rendszerváltást várnak az emberek” – indokolta lapunknak Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter, miért változik meg alapjaiban és cserél vezetőt valamennyi kulcsfontosságú kormányzati intézmény. A gyógyítás minőségének drámai romlását okozta, hogy az Orbán-rezsim sorra döntötte le az egészségügy „irányítótornyait”. Mindet újraépítik, és újakat, például minőségügyi hatóságot hoznak létre a gyógyítás színvonalának ellenőrzésére. Hat pontban mutatjuk be, hogy mi lesz az intézmények új funkciója és kik fogják vezetni ezeket, és hogy megroggyantásukkal milyen károkat okozott a leköszönő rendszer.
További részletek

Tisztújító közgyűlést tartott az Orvostechnikai Szövetség

Az Orvostechnikai Szövetség (OSZ) május 14-i közgyűlése értékelte az OSZ 2025. évi tevekénységét, és megvitatta a következő kétéves ciklus szakmai munkaprogramját.
További részletek
  • Forrás: Kormany.hu, 2019.március 4..– EMMI
Szombaton este, a Pesti Vigadóban rendezett VI. Budapesti Székely Bálon Tiszteletbeli Székellyé fogadták Prof. Dr. Kásler Miklós emberi erőforrások minisztert.
 A laudációt tartó dr. Lőrinczi Zoltán ajánlásában kiemelte: „Tanusítom, hogy Kásler Miklós atyánkfia felmenői mind a magyar jobbulásán, felemelkedésén dolgoztak, szépen, eredménnyel… Kásler Miklós székely atyánkfia ebben a szellemben, Erdély végtelen szeretetében és a székely mivolt mélységes tiszteletében nőtt fel… Emberöltőnyi élete alatt látott, megélt jót is, rosszat is. A jók megélése emberségét nagyobbá tette, a rosszak megélése kitartását megacélozta. Gondolkodik, gyógyít: mikor egyes embereket, mikor az egész magyar nemzetet.”

Kásler Miklós a jelenlevők előtt megfogadta, hogy a jövőben is „a magyar nemzet és a székelység jobbulására és emelkedésére tesz, példásan, mindenben.”