Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Itt a friss adat: újabb pénzhiány sújtja a magyar kórházakat

A napokban publikálta a Magyar Államkincstár a kórházak augusztus végi tartozásállományáról szóló adatokat. Egy hónap alatt újabb 10 milliárd forinttal nőtt az adósság, Rásky László, az OSZ főtitkára azt mondta lapunknak, nem rózsás a helyzet, a tagvállalatok tűkön ülve várják az év közbeni adósságrendezést.
További részletek

Még a nyári leállások sem mentették meg a kórházakat, brutálisan elszállt megint az adósság

A legfrissebb adatok szerint júliusban 10 milliárd forinttal nőtt a fekvőbetegeket is ellátó intézmények tartozása. Közel a kritikus 60 milliárd forintos határ, mondta Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára az Economxnak.
További részletek

Bejelentkezés

Eseménynaptár

Forrás: weborvos.hu, 2020. június 12.- FESZ
Kiállnak az egészségügyi dolgozók egységes kompenzálása mellett és elfogadhatatlannak tartjaák az egészségügyi dolgozók közötti megkülönböztetést.
 

"Miniszterelnök úr április 3-i bejelentését követően minden egészségügyi dolgozó számít a júliustól esedékes plusz juttatásra. A patikai dolgozók és a gyógytornászok nem részeszesednek az ígért egyszeri bruttó 500.000 forintból, annak ellenére, hogy ugyanúgy kivették részüket a járvány elleni küzdelemből, mint a közszférában dolgozó társaik. A gyógyászati segédeszköz kiszolgáló szaküzletekben dolgozók helyzete is bizonytalan, de az bizonyos, hogy többszöri megkeresésük ellenére sem kaptak semmilyen választ az EMMI illetékeseitől - írta a Forgalmazók az Egészségért Szövetség közleményében.

Az egészségügyben dolgozó gyógyászati segédeszközöket kiszolgáló szakemberek minden óvintézkedést megtettek a betegek megóvása érdekében. Az eszközöket kiszolgáló szaküzletek telefonos tájékoztató ügyeleti rendszert hoztak létre. A betegek a Szövetség által összeállított országos nyilvántartásból, térképen a https://ugyeletesgyse.hu/ weboldalon választhatják ki a hozzájuk legközelebb található gyógyászati segédeszköz üzletet.

A segédeszköz ellátó szakma képviselői áprilisban több alkalommal tájékoztatták az egészségügyi tárca vezetőjét az egyre súlyosbodó forgalom csökkenésről és annak következményeiről.

A Forgalmazók az Egészségért Szövetség kiáll az egészségügyi dolgozók egységes kompenzálása mellett és elfogadhatatlannak tartja az ígért egyszeri bruttó 500.000 forint kapcsán az egészségügyi dolgozók közötti megkülönböztetést - írták a közleményben.