Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Betárazzák a pátyi központi raktárt – az OKFŐ szerint csak pilot folyik

Úgy tűnik, nem csak a finanszírozás alapkérdéseiben van nézetkülönbség a Nemzetgazdasági Minisztérium és az egészségügyet felügyelő belügyi tárca között, de az események arra utalnak, hogy az intézmények eszközbeszerzése okán is elkezdődött a szkander – derült ki a XXXI. Magyarországi Egészségügyi Napokon (MEN). Az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének (EGVE) székesfehérvári rendezvényen az is elhangzott, jövőre 80 milliárd forintos többlethez jut az ágazat.
További részletek

Itt a friss adat: újabb pénzhiány sújtja a magyar kórházakat

A napokban publikálta a Magyar Államkincstár a kórházak augusztus végi tartozásállományáról szóló adatokat. Egy hónap alatt újabb 10 milliárd forinttal nőtt az adósság, Rásky László, az OSZ főtitkára azt mondta lapunknak, nem rózsás a helyzet, a tagvállalatok tűkön ülve várják az év közbeni adósságrendezést.
További részletek

Bejelentkezés

Eseménynaptár

Forrás: hvg.hu, 2024.augsztus 9..
Többfelé osztják szét a feladatait.
 

A kormányzati informatikával foglalkozó szervezetek között eddig is nehéz volt eligazodni, többnyire csak az a közös bennük, hogy a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodához tartoznak.

Most a kormány úgy döntött, hogy 2025. január 1-től megszünteti a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökséget, és feladatait több különböző szervezetre ruházza át.

Ezek az alábbiak:

  • Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft.,
  • NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.,
  • Pro-M Professzionális Mobilszolgáltató Zrt.,
  • Digitális Magyarország Ügynökség Zrt.,
  • IdomSoft Informatikai Zrt.,
  • Lechner Tudásközpont Nonprofit Kft.

A csütörtök este közzétett kormányrendelet pontosan felsorolja, hogy melyik társaság mit vesz át a megszűnő ügynökségtől.