Válasszon nyelvet

Válasszon nyelvet


Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Ilku Lívia: Azt szeretném mutatni, hogy ez nem a fényűzés, hanem a feladatok egészségügyi minisztériuma

Ilku Lívia gyógyszerész-jogász-közgazdász, az Egészségügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára dolgozott már minisztériumban, piaci cégnél, az egykori gyógyszerhatóságnál és most visszatért az államigazgatásba, az ő feladata felépíteni régóta hiányolt önálló tárcát. Interjú.
További részletek

Elavult eszközök, hatalmas tartozások a kórházakban: véget kell vetni ennek a káros gyakorlatnak

Miközben a kórházak adóssága már elérte az 50 milliárd forintot, az orvostechnikai beszállítók szerint továbbra sem megnyugtató a helyzet az egészségügyben. Az ágazat szereplői arra figyelmeztetnek: az eladósodottság mellett a korszerűtlen technológiák és az elavult szabályozások is egyre nagyobb kockázatot jelentenek a betegellátásban.
További részletek
  • Forrás: medicalonline.hu, 2026. május 5. - T.O.

Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának vezetését Ruzsa Diána kardiológus vette át, míg az alelnöki posztra a Fidesz azt a Takács Pétert jelölte, aki az előző ciklusban államtitkárként irányította az ágazatot.

Az egészségügyi ágazat számára kiemelt jelentőségű Egészségügyi Bizottság élére Ruzsa Diána kardiológust jelölte a Tisza Párt, aki Baranya vármegye 01. számú egyéni választókerületében szerzett egyéni képviselőjelölti mandátumot az április 12-i választáson.

Az új elnök komoly szakmai háttérrel érkezik a testület élére, hiszen 2004-ben a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karán végzett cum laude minősítéssel, majd 2010-ben kiváló eredménnyel szakvizsgázott kardiológiából. Klinikai tapasztalatait a pécsi Szívgyógyászati Klinikán alapozta meg, ahol több mint egy évtizeden át az elektrofiziológiai és pacemaker munkacsoport tagjaként dolgozott, emellett pedig a nemzetközi minőségbiztosítási szektorban, a müncheni központú TÜV-SÜD orvosszakértőjeként is jelentős jártasságot szerzett.

A bizottság alelnöki posztjára a Fidesz Takács Pétert jelölte, akinek parlamenti jelenléte és kinevezése tartogatott némi politikai izgalmat. Takács, aki az előző négy évben az egészségügyért felelős államtitkárként tevékenykedett, Pápán elbukta az egyéni mandátumért folytatott küzdelmet, és a párt országos listáján is csupán a 123. helyen szerepelt, amivel eredetileg nem szerzett volna helyet a törvényhozásban. Orbán Viktor pártelnöki döntése értelmében azonban mégis képviselőként ülhet be a patkóba, így a frakció meghatározó, „válogatott” tagjaként vehet részt a bizottsági munkában, közvetlen csatornát biztosítva a kormányzati szakpolitika és a parlamenti ellenőrző munka között.

Ruzsa Diána kinevezése kapcsán azt hangsúlyozta, hogy huszonkét éves szakmai múltja során közelről látta a rendszer nehézségeit és a mindennapi kihívásokat. Az elnök szerint az egészségügy mindenekelőtt az emberekről szól, legyenek azok az ellátásért bizalommal forduló betegek vagy nap mint nap helytálló szakemberek. Hitvallása szerint a területnek valódi ellátásra, gondoskodásra és biztonságra van szüksége, amit szakmai alázattal és világos célokkal, lépésről lépésre kíván megvalósítani.

Ruzsa Diána bízik abban, hogy az új bizottság képes lesz olyan érezhető változásokat elérni, amelyek a betegek és az egészségügyi dolgozók mellett az egész társadalom javát szolgálják, és ehhez konstruktív együttműködést vár a többi bizottsági vezetőtől is.