Válasszon nyelvet

Válasszon nyelvet


Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Kitálaltak a beszállítók: nem lehet ekkora adósságtengerben működtetni az egészségügyet

Miközben a kórházi adósságállomány rövid távon mérséklődött, március végén mégis megközelítette az intézmények tartozása a 45 milliárd forintot. Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint a beszállítók évtizedek óta az egészségügyi ellátórendszer finanszírozóivá váltak, és ez nem mehet így tovább.
További részletek

Száz nap alatt rendszerszintű egészségügyi fordulatot ígér a Tisza Párt, szóltak is neki, hogy kozmetikázni most nem lesz elég

Száz nap alatt elindulhat az egészségügy átalakítása: önálló minisztérium, nyilvános teljesítményadatok és átszervezett kórházi rendszer jöhet. A szakma szerint azonban a valódi fordulat kulcsa az emberhiány és az alulfizetettség kezelése.
További részletek
  • Forrás: mkszkongresszus.hu

A Magyar Kórházszövetség 2017. április 26-28 között tartja XXIX. kongresszusát Siófokon a Hotel Azurban. 

 

 Szó lesz többek között a bértámogatások és a béremelések hatásáról az intézmények finanszírozására, a várólistákról, a kórházak közötti együttműködésekről. Bemutatják az egészségügyi technológiai fejlődést és finanszírozhatóságát az egyes szakmák (például a kardiológia, a sebészet, a gasztroenterológia és az onkológia) szemszögéből. Beszélnek az orvosi életpályákról kórházainkban, válaszokat keresnek az egészségügyet érintő gazdasági kérdésekre is a közbeszerzés, a kontrolling, a bérszámfejtés, a KGR rendszer vagy éppen a gazdasági bűncselekmények területén.

További információ:

http://www.mkszkongresszus.hu