Válasszon nyelvet

Válasszon nyelvet


Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Figyelmeztet a szakma: a betegellátás is megsínyli, ha újra felpörög a kórházi adósság

A kórházi lejárt adósság, némi csökkenés ellenére is, május végén már meghaladta a 42 milliárd forintot. Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint a javulás mögött egyszeri finanszírozási hatás áll, miközben a betegellátás biztonsága érdekében továbbra is elengedhetetlen a kórházak gazdálkodásának stabilizálása.
További részletek

Így változnak az OEP finanszírozási döntései – Megszólalt az újjászülető szervezet leendő vezetője

A korábbi kifizetőhelyi szerep helyett értékalapú szolgáltatásvásárlóvá szeretné átalakítani a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) helyét hamarosan ismét átvevő Országos Egészségbiztosítási Pénztárt (OEP) Kaló Zoltán, az OEP leendő vezetője.
További részletek
  • Forrás: medicalonline.hu, 2019.január 16. - MTI
Család- és gyermekorvosi praxisközösségek, praxisok, illetve fenntartó önkormányzatok 5,8 milliárd forintra pályázhatnak népegészségügyi feladatok hatékonyabb ellátására, illetve prevencióra, jelentette be az emberi erőforrások minisztere szerdán Budapesten.


Kásler Miklós közölte, a Három generációval az egészségért elnevezésű program célja az egészségben eltöltött évek számának növelése, a szív- és érrendszeri, a daganatos megbetegedések rizikófaktorainak, valamint a gyermekek egészségi állapotát befolyásoló tényezők felmérése. A program forrásaiból egy-egy praxisközösségre 50-90 millió forint jut.

Mint mondta, a népbetegségek kialakulásának megakadályozása kulcskérdés, gyermekek esetén a megfelelő életvitel kialakítása sporttal, egészséges étkezéssel, életvitellel, de a szív- és érrendszeri problémák kialakulásában is kóroki tényező a testsúly, a mozgáshoz való viszonyulás és a dohányzás. Kásler Miklós hangsúlyozta, a cél a 45-65 év közötti lakosság korai halálozásának megelőzése, a dohányzás visszaszorítása, a felnőttkori elhízás megakadályozása. A program kimondottan az alapellátásra helyezi a hangsúlyt, együttműködésre késztetve a háziorvosi praxisokat és az egészségfejlesztési irodákat. A program szakmai irányítója az Állami Egészségügyi Ellátó Központ és a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet lesz.

A miniszter, aki az egészségügyért és a család- és ifjúságügyért felelős államtitkárral közösen tartott sajtótájékoztatót, bejelentette azt is, hogy 44 kórház nyert a családbarát szülészetek kialakítására 6,4 milliárd forint keretösszegben kiírt pályázaton. Ezzel kapcsolatban elmondta, a kormány 2010 óta kiemelten foglalkozik a családdal, a családok védelmével, segítésével, és sokat tesz azért, hogy erősödjön a gyermekvállalási kedv. A gyermekszülés körülményei, annak lefolyása azonban hatással van a későbbi gyermekvállalási kedvre, és ma már általános igény a szülőktől, hogy családias, intim környezetben, de a kórház adta szakmai biztonság mellett hozzák világra gyermeküket, mondta a miniszter.  Ezért is indította el a kormány 2018-2020 között 10 milliárd forint értékben a családbarát szülészetek pályázatot, aminek első fordulója zárult le most.

Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár elmondta, 59 intézmény pályázott, ebből 44 nyert el forrást arra, hogy infrastrukturális fejlesztéseket, eszközbeszerzéseket hajtson végre.

Forrás: 123rf.com