Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Érthetetlen, hogy a kormány miért nem biztosít forrást a kórházi tartozások rendezésére- az ETOSZ, a MediKlaszter és az OSZ sajtóközleménye

Az egészségügyi intézmények lejárt adósságállománya 2024 februárjában újra meghaladta a 100 milliárd forintot. Miközben az egészségügyi kormányzat egy következő konszolidációra vonatkozó konkrét javaslatot nyújtott be Magyarország Kormányának, a mai napig nem született meg az erről szóló döntés.
További részletek

Történelmi rekordon a kórházi adósság januárban

Január végi adatok szerint elérte a kórházak tartozása a 81 milliárd forintot, ami év eleji történelmi rekord, mondta az Economxnak Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára. Az egészségügyi államtitkár a héten márciusi adósságrendezésről beszélt.
További részletek

Bejelentkezés

Eseménynaptár

Forrás: weborvos.hu , 2019.október 4. - Unideb.hu
A rehabilitációban is megjelenő robotika és mesterséges intelligencia óriási fejlődési lehetőséget jelent az egészségtudományban.

Robotika, mesterséges intelligencia, 3D technológia – egyre korszerűbb a rehabilitációs ellátás. A szakma legnagyobb hazai seregszemléjét a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével október 3-5. között tartják a Kölcsey Központban.

- A rehabilitáció jelentősége és szerepe az elmúlt 10 évben forradalmi módon változott. Világszerte, így Magyarországon is számos fejlődésnek lehetünk tanúi, tudományos és terápiás vonatkozásban is. Egyre nagyobb teret kapnak például a robotok, a 3D és egyéb innovatív technológián alapuló terápiák – mondta a hirek.unideb.hu-nak Jenei Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinika igazgatója a Magyar Rehabilitációs Társaság csütörtökön megnyílt 38. Vándorgyűlésén Debrecenben.

Az országos jelentőségű tudományos szimpóziumon neves hazai és külföldi szakemberek tartanak előadásokat a szakterület aktualitásairól. Jenei Zoltán, mint a kongresszus helyi szervezője kiemelte: a tudományos szimpózium alkalmat ad a tapasztalatcserére és az újdonságok áttekintésére. A Debreceni Egyetem szakemberei egyebek mellett a stroke rehabilitációjában elért eredményeikről és az évek óta zajló, nemzetközi szinten is jegyzett kutatásokról számolnak be a tanácskozáson.

Tőzsér József egészségipari innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettes a konferencia megnyitóján úgy fogalmazott: a rehabilitációban is megjelenő robotika és mesterséges intelligencia óriási fejlődési lehetőséget jelent az egészségtudományban.

- Nincsen olyan területe a betegellátásnak, ahol ne jelenne meg a rehabilitáció, ezért minden olyan fórum különösen értékes, ami felhívja a figyelmet arra, hogy ezt támogatni kell. Debrecenben hagyományosan nagy figyelmet kap a rehabilitáció, de lényeges, hogy ez az oktatási rendszerben is megjelenjen – emelte ki Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnöke.

Mátyus László, a DE Általános Orvostudományi Kar dékánja beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy az orvosi beavatkozásokat követően sok esetben nem jut elég figyelem a valós rehabilitációra.

- Mindez azon múlik, hogy milyen szemléletben képezzük az orvosokat. Ha az oktatásban kellő hangsúlyt kap a rehabilitáció, akkor a jövő orvosai számára ez már természetes, készségszinten megjelenő diszciplína lesz – fogalmazott Mátyus László.

Debrecen második alkalommal ad otthont a Magyar Rehabilitációs Társaság vándorgyűlésének. A Kölcsey Központban október 3-5. között több mint hatszáz rehabilitációs szakember – orvos, egyetemi oktató és szakdolgozó – tekinti át az ellátás és kutatás klinikai, valamint elméleti vonatkozásait.