- Forrás: economx.hu, 2026. június 27. – Koncsek Rita
A kórházi lejárt adósság, némi csökkenés ellenére is, május végén már meghaladta a 42 milliárd forintot. Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára szerint a javulás mögött egyszeri finanszírozási hatás áll, miközben a betegellátás biztonsága érdekében továbbra is elengedhetetlen a kórházak gazdálkodásának stabilizálása.
