Orvostechnikai Szövetség

Kiemelt hírek

Az állam fokozatosan kivérezteti a kórházi beszállítókat ETOSZ – MediKlaszter – Orvostechnikai Szövetség közleménye

A kórházak eladósodása nem ágazati, hanem összkormányzati kérdés, így annak megoldása nem a szakminisztérium, hanem a Kormány kezében van. A Kormány az elmúlt években bebizonyította, hogy rendkívüli helyzetekben képes rendkívüli intézkedésekkel kezelni a problémákat. A kórházi adósságoknál ez nem történt meg, illetve a hozott intézkedések nem elégségesek – mindez mára kritikus helyzetet eredményezett.
További részletek

Az Orvostechnikai Szövetség közleménye

Az Orvostechnikai Szövetség reakciója a Belügyminisztérium index.hu-n megjelent, a HIS-rendszerek monopolizációjával kapcsolatos cáfolataira.
További részletek

Bejelentkezés

Eseménynaptár

Forrás: Világgazdaság, 2015. június 5.

A pártpolitika lenyelte a szakpolitikát az elmúlt 25 évben – mondta előadásában Szepesi András orvos, egészségügyi közgazdász.

 

A hazai egészségügy válságjelenségei között az elégtelen bérezést, a szakemberek elvándorlását, a hálapénzt, az adósságokat, illetve az ellátó, valamint az irányító struktúra problémáit sorolta fel. Emellett kiemelte, hogy az utóbbi években a jogszabályi környezet toldozása-foltozása zajlik, elavultak a szektorra vo­natkozó törvények.

A hazai egészségügyet álla­mi intézményrendszer jellemzi domináns privát szolgáltatók­kal - jegyezte meg Szepesi András. A szakértő szerint elmaradt a magánbíztosítások szerves fejlődése, illetve meg­maradt a hálapénzrendszer.

„Az orvosok menekülési útja a külföld vagy a magánrendelő lehet" - vélekedett. Elmondta azt is, hogy hazánkban nö­vekvő igény tapasztalható a magánszolgáltatások iránt, azonban arra figyelmeztetett, hogy ellenőrizetlen termékek, reklámok, kuruzslás is jellemzi a piacot