- Forrás: mno.hu, 2016.február 29. - Kuslits Sonja
Tavaly csaknem másfél millió olyan online lekérdezés történt az egészségügyi intézményekben, amikor kiderült: rendezetlen a beteg jogviszonya, vagyis nincsenek befizetve a kötelező járulékok – tudta meg a Magyar Nemzet az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól. Annak ellenére, hogy az adóhatóság bírságol, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal azt közölte, nincs információja arról, hogy tavaly hány esetben nem fizettek az erre kötelezett magánszemélyek.
