- Forrás: Orvosok Lapja, 2019/1. - Dr. Éger István

Nincs megállás, állandóan újratermelődik a kórházak adóssága. Ez évente 50-60 milliárd forintra rúg, amelyből a kormány az év végén 40 milliárd körüli összeget „rendez”. Az intézmények ilyenkor tudják kifizetni a beszállítókat.