- Forrás: Magyar Nemzet, 2015. augusztus 1. – Kuslits Szonja
Krízisben van a magyar egészségügy a hiányzó szakemberek miatt, s nincs biztosítva az utánpótlás sem - nyilatkozta lapunknak Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke, aki a szakdolgozók demonstrációiról és a kilátásba helyezett felmondásokról is beszélt. Mint mondta, az alapbéresítés helyett a bérkiegészítés kompenzálásával a nyugdíj előtt állók járnak a legrosszabbul a kezdő szakorvosok kiemelt támogatása pedig komoly bérfeszültséget szül az ágazatban.
